Aldaraia sive Soyga vocor

Перекладач:
Станіслав Ґаліновський
Рік видання:
2022
Обкладинка:
тверда, B5
К-сть сторінок:
340
Мова:
російська
ISBN:
978-617-8310-16-5

Книжка Aldaraia sive Soyga vocor — Альдарія, інакше звана Сойґа, знайдена відносно недавно у двох рукописах на території Великої Британії, уперше представлена російською мовою.

Цей латинський астрологічний трактат, можливо, перекладений з арабської, став відомим наприкінці XVI століття; одним із рукописів міг володіти великий Джон Ді, а другий подарував оксфордській Бодліанській бібліотеці Вільям Дан. Трактат містить у собі масштабний астрологічний корпус, а також опис практик роботи з духами, молитов, теологічних знань.

Головним секретом рукопису дослідники вважають таблиці, що розміщені наприкінці книжки, і які могли використовуватися для шифрування — на це вказує періодична згадка книжок про шифрування та відповідних авторів на полях. Книжка буде цікавою не лише поціновувачам середньовічних гримуарів, а й читачам, що цікавляться історією криптографії та таємними вимірами інтелектуального життя Європи. Таблиці, наведені наприкінці цього видання, люб’язно надані Bodleian Libraries Imaging Services.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *