Алхімія Григорія Сковороди

Автор:
К. Родигін, М. Родигін
Рік видання:
2023
Обкладинка:
тверда
К-сть сторінок:
419
Мова:
українська
ISBN:
978-617-8310-04-2
Придбати в магазині

Що таке алхімія Григорія Сковороди, як і чому вона можлива? Перший погляд, профанний та стереотипний: нонсенс. Де Сковорода, а де алхімія? Де темні таємничі склепіння фаустівських чертогів, а де простацькі «сопілка і вівця», що «дорожчі царського вінця»? Другий погляд, на рівні буквального прочитання: тут усе просто і все вже сказано, адже Сковорода прямим текстом висловився проти «роблення золота».

Однак можливим є і третій погляд, адже Григорій Савич закликав не зупинятися на буквальних прочитаннях, а з видимого пізнавати невидиме. І саме тут – на рівні символів та емблем, – перед нами розкриється це дивовижне явище, таємнича алхімія Григорія Сковороди, де і загадкове мистецтво Гермеса, і невловний, наче Меркурій, український філософ-мандрівник виявляються не такими, якими здавалися при поверхневому розгляді; де безодня прикликує безодню, а таємниця сама поглядає на шукача з непізнаних і незбагненних глибин…

Коментарі до книги “Алхімія Григорія Сковороди

    • Доброго дня!
      Оновили посилання, Ви можете придбати книжку в інтернет-книгарні “Якабу”, або в книгарні “Сковорода” на вул. Сковороди, 6 (м.Київ).

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *